Twitterlista – vilka saknas?

Vi har försökt samla på oss Twitternick till alla. Marcus Anderssons lista på http://mediascreen.se/lab/24hbc har många men kanske saknas några? Ni som inte gjort det, skicka en tweet med #jagskatill24hbc så kommer du med på listan. Här är de vi hittat totalt sett.

team förnamn efternamn twitter
Addjective Andreas Fransson zykadelic
Aktietips Jon Gotlin jongotlin
Beeper Anders Bornholm osirisguitar
Beeper Christian Landgren urvader
Beeper Sebastian Nilsson sebnilsson
Betapage Robert Burén robert_buren
Ett ärligare Sverige Anders Josefsson jsfsn
Ett ärligare Sverige Johan Thorsson johanthorsson
Follower.se Andreas Lundahl luncode
Giwagawa Jessica Björkäng sessan
Giwagawa Ulrika Schreil ullemon
Glesys Glenn Johansson glennjoh79
HittaHjälpen Christopher Isene cisene
HittaHjälpen Johan Pettersson jope
HittaHjälpen Victoria Wagman victoriawagman
invite2eat Gustaf Hansen gurglet
KillerSupport Pejman Dashtinejad pejman
Kulipa Rickard Löfström rickardl_
Kulipa Simon Pantzare simonpantzare
mammaiform.se Sandra Granberg sandragranberg
PoWorkout Stretch Susanne Jarl susnet
PoWorkout Stretch Caroline Nilsson GymGlam
Riksdagstransparens Joakim Green joakimgreen
Riksdagstransparens Gustaf Josefsson guff_se
Riksdagstransparens Johan Sandén sounden
schackstegen Marcus Andersson mediascreen
Silar Ingemar Edsborn ingmr
Silar Jonas Forsberg himynameisjonas
Silar Jonny Strömberg javve
Skolkollen Helena Hjertén javaHelena
SnoLooken.se Mattias Aspelund aspelund
SSWCKOLL reborn Mikael Lindström mikaellindstrom
Startupjobb.se Martin Källström martinkallstrom
Startupjobb.se Tommie Nordholm tjompa
Startupjobb.se Rasmus Svensson raekmannen
Svensexa 2.0 David Boman DavidBoman
Team Skruvdragare Patrik Söderberg PatrikS
topstori.es Nils Westerlund nils_westerlund
Turneringsappen David Billskog billskog
Turneringsappen Björn Sållarp bjornsallarp
Webug Peter Antonius Okkido
Webug Christoffer Lejdborg Lejdborg
WineAndWhere.com Mikael Trieb mikael_trieb
Writers.se Anders Granström AndersGranstrom
24HBC Crew Erik Borälv erikboralv
24HBC Crew Daniel Daboczy fundedbyme
24HBC Crew Janne Elvelid janneelvelid
24HBC Crew Björn Falkevik bjornfalkevik
24HBC Crew Olle Grundin OlleGrundin
24HBC Crew Thord Daniel Hedengren tdh
24HBC Crew Jocke Jardenberg jocke
24HBC Crew Petter Karlsson petterkarlsson
24HBC Crew Elisabeth Nilsson BettyBoooh
24HBC Crew Pernilla Rydmark pernillarydmark
24HBC Crew Arno Smit appel268576
24HBC Crew Martin Snygg martinsnygg
24HBC Crew Ted Valentin tedvalentin

Om Janne Elvelid

Projektledare för Internetdagarna, Svenskarna och Internet, World Internet Project och internetstatistik.se.
Det här inlägget postades i Nyheter 2011, Okategoriserade. Bokmärk permalänken.

2 kommentarer till Twitterlista – vilka saknas?

  1. Yes, jag saknas :/ @forsandree

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *